Dzień Sportu Mazovia 2021 – wyniki zawodów

Dzień Sportu Mazovia 2021, zorganizowany 8 października  bieżącego roku przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”– jak podkreślono – był imprezą w wydaniu olimpijskim. Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu tego dnia tętniło wyjątkową energią. Wielofunkcyjny kompleks sportowy zgromadził bowiem liczną publiczność i aż 160 zawodników, rywalizujących w dwóch dyscyplinach sportowych: halowej piłce nożnej i zawodach pływackich, które odbyły się po raz pierwszy w siedemnastoletniej historii Stowarzyszenia. Prezes Jerzy Wysocki zapowiedział, że podobne wydarzenia będą organizowane cyklicznie, każdego roku w innej gminie.

Impreza tak dużej rangi odbyła się dzięki udostępnieniu obiektów wielofunkcyjnego kompleksu sportowego w gminie Błonie. Uświetnili ją swoją obecnością m.in.: prezes Stowarzyszenia Jerzy Wysocki, gospodarz imprezy – burmistrz gminy Błonie Zenon Reszka, wójt gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz, burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski, dyrektor Stowarzyszenia Wojciech Wlazło, koordynator ds. sportu w Podkowie Leśnej Artur Niedziński.

Za sprawną organizację zawodów odpowiadał dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu Włodzimierz Ledóchowski i liczni współpracownicy.

Turniej piłki nożnej sędziował pan Mateusz Żebrowski.
Za fotokomórki podczas zawodów pływackich odpowiadał Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki. Nad obiektem basenowym czuwał kierownik Andrzej Kowalski.

Opiekę medyczną sprawowali pani Joanna Włodarska i pan Wojciech Cieślak, który świetnie sprawdził się również w roli spikera.

Wyniki Halowego Turnieju Piłki Nożnej

Wyniki grupowe 

Grupa A

  1. Błonie
  2. Brwinów 3
  3. Podkowa Leśna 4
  4. Leszno

Grupa B

  1. Milanówek 3
  2. Nadarzyn
  3. Michałowice

Mecz o 7. miejsce: brak, Podkowa Leśna
Mecz o 5. miejsce: Bieniewice – Milanówek        (3 : 2)
Mecz o 3. miejsce: Brwinów – Nadarzyn               (3 : 2)
Mecz o 1. miejsce: Leszno – Michałowice             (2 : 0)

Klasyfikacja generalna 

  1. msc. – Michałowice
  2. msc. – Leszno
  3. msc. – Brwinów
  4. msc. – Nadarzyn
  5. msc. – Błonie
  6. msc. – Milanówek
  7. msc. – Podkowa Leśna

Najlepszy zawodnik: Julian Niedbała
Najlepszy bramkarz: Mikołaj Perlan

 

Wyniki zawodów pływackich

Medaliści według konkurencji                                                                        

Dziewczęta (9 lat), 25 m stylem dowolnym:

  1. Honorata Gontarczyk                                   12    Brwinów           25,54     68
  2. Laura Sjoholm                                                 12    Michałowice   27,64     54
  3. Nikola Pawłowska                                          12    Błonie               31,63     36

Chłopcy (9 lat), 25 m stylem dowolnym:

  1. Bartosz Osiński                                                12    Michałowice  22,15     68
  2. Wiktor Lipiec                                                     12    Błonie              23,01     61
  3. Maksymilian Sikorski                                     12    Michałowice  23,40     58

Dziewczęta (10 lat), 25 m stylem dowolnym:

  1. Gabrysia Kaczorowska                                  11    Michałowice  24,18     80
  2. Lena Bogucka                                                   11    Milanówek      24,80     75
  3. Paulina Boryś                                                    11    Błonie              25,13     72

Chłopcy (10 lat), 25 m stylem dowolnym:

  1. Aleksander Wójcik                                            11    Michałowice 16,71     160
  2. Tomasz Stasiewicz                                           11    Błonie              19,11     107
  3. Sebastian Boguszewski                                 11    Błonie                21,71     73

Dziewczęta (11 lat), 50 m stylem dowolnym:

  1. Hanna Cudakiewicz                                         10    Milanówek     46,13     122
  2. Maja Zielińska                                                    10    Brwinów         49,91     96
  3. Maria Harowicz                                                  10    Brwinów        53,59     78

Chłopcy (11 lat), 50 m stylem dowolnym:

  1. Franciszek Porzeziński                                   10    Michałowice  36,17     173
  2. Simon Ammann                                               10    Michałowice   41,31     116
  3. Jan Stępniak                                                      10    Błonie              47,13     78

Dziewczęta (12 lat), 50 m stylem dowolnym:

  1. Izabella Szostek                                               09    Nadarzyn       32,92     337
  2. Maja Chacińska                                                09    Michałowice 37,74     224
  3. Matylda Miszczuk                                            09    Brwinów        39,40     197

Chłopcy (12 lat), 50 m stylem dowolnym:

  1. Szymon Obsowski                                         09    Brwinów         37,42     156
  2. Jakub Stasiewicz                                           09    Błonie               39,55     132
  3. Justyn Różycki                                                09    Milanówek     42,65     105

Wszystkie grupy (open), 6 × 50 m stylem dowolnym:

  1. Michałowice 1                                                           Michałowice  4 : 29,53
  2. Brwinów 1                                                                  Brwinów         4 : 44,45
  3. Błonie 1                                                                       Błonie              4 : 49,50

 

Już dziś zapraszamy do Brwinowa na turniej unihokeja grup mieszanych klas 5–8, który odbędzie się 21 października w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Moczydłowskiego 2.

 

Może Ci się również spodoba