Wyniki turnieju piłki nożnej w Błoniu, 25.10.2014 r.

Wspólne zdjęcie na zakończenie turnieju

25 października 2014 r. na boisku sportowym w Gimnazjum nr 2 w Błoniu odbył się turniej piłki nożnej Mazovia.

Do Błonia zjechały wszystkie reprezentacje gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia „Mazovia”, czyli: Gmina Milanówek, Gmina Brwinów, Gmina Nadarzyn, Gmina Michałowice, Gmina Leszno,Gmina Podkowa Leśna i gospodarz turnieju Gmina Błonie.

Imprezę uroczyście otworzył Sekretarz Gminy Błonie Pan Przemysław Kubicki, po czym nastąpiło losowanie miejsc w poszczególnych grupach.

Faza eliminacyjna turnieju przebiegła w dobrym tempie, prezentując potencjał poszczególnych drużyn w walce o pierwsze miejsce w grupie, czego dowodem są poniższe wyniki.

Komplet punktów w Grupie A zebrał zespół z Gminy Michałowice, natomiast w Grupie B kompletem punktów mógł się pochwalić zespół z Błonia, w skład którego wchodzą uczniowie z Gimnazjum nr 2.

3. Nadarzyn 0 pkt.

Wyniki fazy grupowej ustawiły kolejność zmagań w walce o poszczególne miejsca w klasyfikacji generalnej. Po fazie grupowej zespoły zajmujące odpowiednie miejsca w grupie rywalizowały ze sobą w walce o zajęcie lepszej lokaty. W pierwszym meczu o V-VI miejsce rywalizowały ze sobą drużyny z Brwinowa i Nadarzyna. Mecz był bardzo wyrównany i dopiero w ostatniej minucie meczu drużynie z Nadarzyna udało się strzelić decydującą bramkę, która zaważyła o wyniku końcowym.

W walce o miejsce na podium drużyna z Milanówka nie dała najmniejszych szans drużynie z Leszna, wygrywając pewnie 5:0 i zapewniając sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

W finale turnieju zagrał gospodarz turnieju Gmina Błonie oraz bardzo mocny zespół z Gminy Michałowice. Obie drużyny przed wyjściem do decydującego starcia były bardzo zmotywowane do zdobycia pierwszego miejsca i wygrania całego turnieju, od pierwszej minuty widać było zaangażowanie każdej z drużyn i chęć zdobycia szybkiego gola, który dałby przewagę w początkowej fazie gry. Pierwszego gola strzeliła drużyna z Michałowic, do przerwy prowadząc 1:0. Zaraz po przerwie widać było że drużyna z Błonia dobrze wykorzystała kilka minut na odpoczynek i zmianę strategii, co zaowocowało strzeleniem wyrównującej bramki. Do końca spotkania obie drużyny bardzo mocno napierały, aby zdobyć bramkę, jednak w końcowej fazie drużyna z Michałowic miała więcej szczęścia i to ona zapewniła sobie 1 miejsce w całym turnieju, zgarniając złote medale.

Wyniki w walce o poszczególne miejsca w klasyfikacji generalnej:

Mecz o V-VI miejsce: Brwinów – Nadarzyn 1-2
Mecz o III-IV miejsce: Milanówek – Leszno 5-0
Mecz o I-II miejsce: Michałowice – Błonie 2-1

Poniżej składy 3 najlepszych drużyn:

III miejsce – Gmina Milanówek w składzie: Sobolewski Kacper, Lewandowski Mikołaj, Bluszcz Iwo, Sawa Daniel, Sawa Damian Brzeźiński Jakub, Wójcik Błażej, Lotorski Michał

II miejsce – Gmina Błonie w składzie: Makowicz Adrian, Makowicz Adam, Kaźmierczak Michał, Jóźwiak Dominik, Misiak Michał, Szrebka Eryk, Włodarczyk Mateusz

I miejsce – Gmina Michałowice w składzie: Tybora Karol, Wanke Michał, Hryciuk Dawid, Żelazko Patryk, Piotrkowicz Damian, Orzeł Aleksander, Gamalczyk Konrad, Karlewicz Sebastian

Najlepszy bramkarz: Karol Tybora

Gratulacje dla wszystkich zawodników i ich trenerów za sportową walkę i wysoki poziom turnieju. Gorące podziękowania dla Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Błoniu Pani Doroty Berlińskiej za pomoc w organizacji turnieju oraz Pana Karola Dudkiewicza za sędziowanie turnieju .